+38 (044) 22 13 221

Катетеризація сечового міхура вдома у Києві

Замовити консультацію онлайн

Швидко передзвонимо
і приїдемо протягом години

Катетеризація сечового міхура вдома

Процедура установки катетера може знадобитися в діагностичних цілях, ця процедура проводиться для забору сечі на аналіз. Сеча, добута таким способом стерильна, що дозволяє отримає найбільш точні результати аналізу. При деяких захворюваннях катетер вводиться для інсталяції лікарських препаратів в порожнину міхура. Таку процедуру можна провести вдома, звернувшись за допомогою до виїзного уролога. Самостійно виконати цю процедуру вкрай складно і велика небезпека занести інфекцію, так як процедура вимагає підвищеної стерильності.

Складність процедури:

Катетеризація сечового міхура у чоловіків процедура складніша, ніж у жінок. Принцип введення однаковий, проте, у чоловіків уретра довша. Для успішної установки катетера вкрай важливо щоб пацієнт був спокійний і ставився до лікаря з довірою, саме тому потрібно викликати професіонала. Правила процедури установки дуже важливо дотримуватися, не повідомляючи справи можна завдати відчутної шкоди здоровью.Данная процедура входить в обов’язки доглядальниці-медсестри.

Катетеризація сечового міхура у чоловіків може знадобитися екстрено, коли немає сечовипускання більше половини доби. Це може бути пов’язано із запальними процесами, пухлиною сечового каналу або наявністю каменів у нирках. Найчастіше чоловіки не поспішають звернутися до лікаря при перших ознаках неполадки роботи сечового міхура. Уролог, викликаний на будинок, зможе допомогти пацієнтові.

Вартість кататерізації сечового міхура вдома у Києві

Катетеризація сечового міхура 450 грн.

Використання катетерів для сечовипускання

Наявність сучасних м’яких катетерів різних розмірів і модифікацій робить процес безболісним, пацієнт може відчувати лише деякий дискомфорт. Трубка катетера повільно вводиться в статевий член до появи в ній сечі. Після цього процес введення зупиняється. Катетер має два або три відгалуження від основної трубки для відведення сечі, введення повітря для фіксації трубки і введення лікарських препаратів. Дуже важливо дотримуватися стерильність при проведенні всієї процедури, доктор повинен надіти стерильні рукавички і не допускати опущення зовнішнього краю трубки в ємність для сечі. Катетеризація може бути тривалою, для дотримання правил безпеки катетер, в залежності від виду і матеріалів виготовлення потрібно періодично міняти. Спеціальну медтехніку можете подивитися здесь.Срокі використання, призначені лікарем порушувати неприпустимо. Догляд за катетером на дому дуже важливий, неналежна експлуатація загрожує приєднанням вторинної інфекції. Залучення уролога бажано. Доктор зможе вчасно помітити можливі зміни запального характеру, виділення з уретри поза катетера, підвищення температури, і провести спазмолітичну і протизапальну терапію. Самостійне вилучення та промивання катетера може мати серйозні наслідки. При установці катетера на тривалий час, на трубці всередині сечового міхура наповнюється повітрям невеликої болончік, для того щоб катетер не випав. Тягнути катетер ні в якому разі не можна, це може привести до розриву каналу.

Еластичний трансуретральний катетер

Катетер Фолея

Особливості катетеризації сечового міхура у жінок

Катетеризація сечового міхура у жінок дещо відрізняється тільки методом введення, в силу фізіологічних особливостей. При запаленні або переповненому сечовому міхурі переміщення пацієнта дуже болісно, рішення викликати уролога на будинок вирішить проблему. Таке захворювання як цистит не дає жінці спорожнити сечовий міхур і супроводжується різкими болями. Викликаний доктор уролог зможе допомогти жінці. Успішна катетеризація сечового міхура у жінок залежить не тільки від майстерності лікаря, як показує практика, потрібно пояснити їй процес і момент де потрібно потерпіти. Важливо щоб при виникненні болю під час введення жінка спокійно сповістила доктора і не робила різких рухів. Процедура введення займає не менше хвилини, катетери для жінок трохи коротше чоловічих, це пов’язано з анатомічними особливостями. Жінці можуть встановити катетер на тривалий час в післяопераційний період, якщо проводилося оперативне втручання в органи сечовипускання, для їх загоєння і реабілітації. Жінка може покинути лікарню за умови можливості організувати якісний догляд за катетером на дому за допомогою запрошеного лікаря уролога. Видалити катетер можна тільки за призначенням лікаря і при його допомоги. Не варто забувати, що катетер має фіксатори.

При заміні катетера повинна дотримуватися стерильність, промивання катетера та всіх предметів, що входять у контакт із сечовим каналом, повинні здійснюватися професійно, із застосуванням спеціальних засобів.

Викликати медсестру додому

Заповніть форму і наш адміністратор звяжеться з Вами для підтвердження виклику