(044) 221-3-221 (093) 624-93-93 (068) 624-93-93

Як проходить реабілітація після інфаркту

Чому потрібна довга реабілітація після інфаркту?

Інфаркт провокує блокада коронарних артерій тромбами, що викликає кисневий дефіцит в тканинах серця. Прі не наданні медичної допомоги клітини серцевого м’яза, які страждають гіпоксією, піддаються некрозу і подальшого рубцювання, порушення нормального функціонування серця.

Пацієнти, у яких діагностували інфаркт, потребують тривалої реабілітаційної терапії, яка повинна забезпечити оптимальне відновлення життєвих функцій людини, а також запобігти повторному виникненню нападів в подальшому. У комплекс реабілітаційних заходів входять: недопущення розвитку негативних ситуацій, регулювання режиму харчування, відпочинку, фізичного навантаження, призначення профілактичних медикаментів, лікувальна фізкультура і спеціальна медтехніка напрокат, відпочинок в санаторіях, відмова від згубних звичок. Пацієнт повинен бути зацікавлений в лікуванні та реабілітації і докласти всіх зусиль для досягнення позитивної динаміки.

Після виписки зі стаціонару врач в індивідуальному порядку розробляє план реабілітації для кожного пацієнта. В якості підтримуючої терапії застосовують такі препарати як аспірин або тиклопідин, які мають тромболітичної ефект. Для стабілізації серцевого ритму і артеріального тиску застосовують адреналін-блокатори.

vosstanovlenie posle infarkta

Дієта і ЛФК після інфаркту міокарда

Дієтичне меню після інфаркту грає важливу роль в успішній реабілітації. Хворим рекомендована середземноморська дієта з обов’язковою присутністю в меню морської риби (жирні кислоти). Можливе додаткове вживання жирних кислот у вигляді таблеток. Їжу краще розділити на невеликі порції і їсти частіше, за принципом дрібного харчування. Рекомендується скоротити кількість солі, гострих спецій, цукру. Після нападу інфаркту хворим рекомендується пити кефір, фруктові або овочеві соки розбавлені водою, чай. Продукти необхідно готувати на пару або відварювати, категорично варто прибрати з раціону харчування людям після інфаркту копчені, смажені, солоні, жирні страви, а також слід забути про фаст-фуді. Необхідно вживати овочі, фрукти, не вживати жирні, що містять високі дози холестерину, продукти.

Важливо забезпечити правильний догляд за хворим, досвідчена доглядальниця на дому або в клініці зможе надати велику допомогу!

Лікувальна фізкультура призначається пацієнтам, які перенесли інфаркт індивідуально в залежності від ступеня тяжкості стану людини. Вправи комплексу лікувальної фізкультури дозволять забезпечити помірну активність людини і оптимальне постачання крові киснем. Це можуть бути заняття на велотренажерах, прогулянки на вулиці, нешвидкий біг або плавання в басейні. Навантаження слід посилювати поступово.

 

Author Info

Владимир Чуй

No Comments

Post a Comment