(044) 221-3-221 (093) 624-93-93 (068) 624-93-93

Інфаркт міокарда: як допомогти потерпілому?

Допомога при інфаркті міокарда

Своєчасно надана допомога при назріваючу інфаркті міокарда в 70% випадків може врятувати життя потерпілому. Важливо не пропустити початкові симптоми біди і зберегти самовладання в перші хвилини. Запідозрити небезпеку можна по цілій групі одиночних або групових симптомів.

Ці ознаки повинні вас насторожити:

  • тривала давить біль інтенсивного характеру, яка локалізується в області серця і віддає в ліву руку, іноді больові відчуття поширюються в верхню ділянку спини і шию (симптоми не проходять після прийому таблетки нітрогліцерину);
  • виражена блідість шкірних покривів, різкий холодний піт, стан напівнепритомності;
  • знижений артеріальний тиск, сильне серцебиття, стан паніки;
  • розлад травлення, печія, відчуття нудоти, часті блювотні позиви.

Що робити?

При вінікненні перерахованого вищє сімптомів нужно Негайно віклікаті бригаду швидкої допомоги. За умов стрімкого розвитку інфаркту НЕ діяті нельзя жодної секунди. До пріїзду лікаря людіні, яка перебуває в передінфарктному стані, Вкрай важліво Забезпечити повний спокій и строгий постільній режим. Потрібно такоже провітріті приміщення, щоб Забезпечити доступ свіжого Повітря, и віміряті лещатах. При зниженя АТ голову нужно підняті вищє, поклали під неї пару подушок, а вісь при задішці людіні краще сідіті на ліжку, опустивши ноги.

При сперте диханні можна дати таблетку нітрогліцерину під язик. Потрібно повторити прийом ліків 2-3 рази (не більше) з інтервалом 10 хвилин. При низькому тиску цього робити не варто, щоб не погіршити і без того критичний стан. Переконайте хворого розжувати половинку таблетки аспірину. При сильно вираженою паніці дайте хворому валокордин чи корвалол відповідно до інструкції. Якщо людину турбує запор, приймати проносне не можна, оскільки це може спровокувати гострий серцевий напад.

При догляді за хворим, які перенесли інфаркт, Вам допоможе професійна доглядальниця або медсестра. Ми працюємо як вдома так і в клініках.