+38 (044) 22 13 221

Ще одна захисна система печінки

Що виробляється у печінці при стресі?

Організм кожної людини та будь-якої іншої тварини постійно зазнає якихось пошкоджень, старіння, виникнення інфекційних, запальних та/або онкологічних захворювань. У звичайному житті людям неодмінно потрібні вітаміни, харчові добавки, мікроелементи, які діють як антиоксиданти або будівельні матеріали для синтезу органел, що потрібні організму.

Підтримкою енергетичного балансу займаються тіоредоксинова та глутатіонова системи у клітинах печінки. Саме ці системи забезпечують виживання організму у стресових ситуаціях.

енергетичний баланс

Потрібні для життя протеїни

Нещодавно вчені виявили ще один прихований резервний біологічний контур, який дозволяє печінці синтезувати потрібні для життя протеїни при пошкодженні або відключенні звичних систем забезпечення життєдіяльності організму.
Дослідники штучно перервали вироблення тіоредоксину та глутатіону в печінці лабораторних мишей насилу, але змогли вижити. Вивчення молекулярних процесів, що відбувалися в організмах піддослідних гризунів, дозволило виявити третю антиоксидантну систему, що забезпечує життєдіяльність.

корисні протеїни

Ця система була заснована на засвоєнні печінкою метіоніну, сірковмісної амінокислоти, та подальшому синтезі протеїнів, необхідних для захисту та підтримки енергетичного балансу організму. Джерелом метіоніну є яйця, риба, горіхи та насіння різних злаків.