+38 (044) 22 13 221

ТОП-3 критерії вибору доглядальниці для пацієнта

Нажаль, іноді життя складається так, що наші літні родичі потребують особливої допомоги. Щоб забезпечити повноцінний догляд та комфорт протягом дня, не обійтися без доглядальниці. І кращим варіантом стане допомога досвідченого фахівця, який розуміється на особливостях догляду за людьми з конкретними проблемами.

Звичайно, близькі люди теж можуть здійснювати догляд за хворим. Але така можливість є не у кожного, адже потрібно ще ходити на роботу, приділяти час дітям і просто відпочивати, а лежача людина потребує постійної уваги. До того ж є стани, при яких краще віддати перевагу співпраці з кваліфікованою доглядальницею:

 • після перенесення операції,
 • відновлення після інсульту, інфаркту міокарда;
 • при онкологічних захворюваннях;
 • якщо пацієнт страждає деменцією;
 • літня людина з різними супутніми патологіями.

Замовити послуги досвідченої доглядальниці варто також людям поважного віку, які не можуть самостійно себе обслуговувати та виконувати елементарні дії – сходити до туалету, поїсти, виконати гігієнічні процедури тощо.

Чому варто найняти доглядальницю з досвідом?

Від дій персоналу та правильності догляду залежить здоров’я та самопочуття вашої близької людини, тому варто підійти до вибору доглядальниці з увагою. Особливо це стосується випадків, коли ми говоримо про тяжкохворого пацієнта після інсульту, інфаркту, оперативного лікування, при деменції, онкологічних хворобах.

При таких умовах мінімальна помилка або неправильний догляд може стати причиною фатальних наслідків, адже треба не просто бути поряд з пацієнтом, а й виконувати ряд важливих функцій:

 • слідкувати за основними показниками здоров’я;
 • суворо дотримуватися призначень лікаря;
 • забезпечувати пацієнту психологічну підтримку;
 • після операції – виконувати перев’язку, обробку рани;
 • знати граничні стани, які потребують негайного звернення до лікаря.
 • слідкувати за основними показниками здоров’я;
 • суворо дотримуватися призначень лікаря;
 • забезпечувати пацієнту психологічну підтримку;
 • після операції – виконувати перев’язку, обробку рани;
 • знати граничні стани, які потребують негайного звернення до лікаря.

Як обрати досвідчену доглядальницю?

Попередньо варто визначитися, які саме функції повинна виконувати доглядальниця та скільки часу необхідно проводити з пацієнтом. Щоб догляд був якісним та забезпечував вашій близькій людині фізичний і психологічний комфорт, при виборі фахівця важливо звернути увагу на наступні критерії:

 1. Медична освіта. Головний критерій, якщо ви наймаєте доглядальницю для людини, які перенесла тяжкі стани, операцію, хворіє онкологією, деменцією. В такому випадку важливо не просто забезпечити догляд, а й уміти надати у разі необхідності невідкладну допомогу, контролювати прийом ліків, перев’язувати рану, орієнтуватися в основних показниках здоров’я.
 2. Досвід та рекомендації. Кандидат у доглядальниці за хворим повинен мати досвід роботи саме з такими станами, який присутній у вашої близької людини. Так ви будете точно впевнені, що дії фахівця відповідають тим, які необхідні для правильного догляду, швидкого відновлення хворого та попередження небажаних наслідків. Розглядати кандидатів варто з досвідом не менше 1 року. Також зверніть увагу на рекомендації від попередніх пацієнтів, щоб зрозуміти, як працює людина та якими рисами характеру вона наділена.
 3. Особисті якості. Після інфаркту, інсульту, операцій, при онкопатологіях хворий не лише ослаблений фізично, а й психологічно вразливий. Він потребує підтримки, привітності, доброзичливості. Тому звертайте увагу, щоб доглядальниця також могла забезпечити хворому психологічну підтримку, покращення морального стану. Адже емоційна складова дуже важлива для скорішого одужання.
Допомога від доглядальниці на дому в Києві

Головна перевага досвідчених доглядальниць – висока якість обслуговування, можливість своєчасно надати правильну допомогу та попередити небажані наслідки. А саме від цього залежить здоров’я тяжкохворого.